Атестація 2025
САМОАНАЛІЗ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
ЛАНІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
ХІНАЛЬСЬКОЇ ХРИСТИНИ ЛЮБОМИРІВНИ
Я, Хінальська Христина Любомирівна, у 2018 році закінчила з відзнакою Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка за спеціальністю «Середня освіта (Українська мова і література, мова і література (англійська)) та здобула професійну кваліфікацію «Вчитель української мови і літератури, англійської мови і зарубіжної літератури», здобуваю ступінь вищої освіти «Магістр» за спеціальністю «Психологія» (спеціалізація «Практична психологія»). Займаю посаду практичного психолога Ланівської гімназії з 2023 року. Загальний педагогічний стаж – 4 роки. Маю кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії». Працюю над науково-методичною темою «Застосування арт-терапії у закладі освіти як метод відновлення психоемоційного стану дитини».
Відповідально ставлюся до виконання своїх посадових обов’язків та трудових функцій, володію загальними та професійними компетентностями. Моя робота, як представника психологічної служби Ланівської гімназії здійснюється з урахуванням Статуту ліцею, річного плану роботи ліцею, на запит адміністрації і згідно інформаційних збірників наказів, листів-рекомендацій та наказів Управління освіти Стрийської міської ради, наказів і листів МОН України і керуюся наступними нормативно-правовими документами:
- Конституція України.
- Декларація прав дитини.
- Конвенція про права дитини.
- Закон України «По освіту».
- Закон України «Про загальну середню освіту».
- Професійний стандарт практичного психолога.
- Етичний кодекс психолога.
- Посадова інструкція практичного психолога гімназії.
- Лист МОН «Пріоритетні напрями роботи психологічної служби в системі освіти України у 2024/2025 навчальному році».
- Положення «Про психологічний кабінет дошкільних, загальношкільних та інших навчальних закладів системи освіти».
- Закон України «Про охорону дитинства».
Відповідно до професійного стандарту за професією «Практичний психолог закладу освіти» основною метою моєї професійної діяльності є психологічне забезпечення освітнього процесу, сприяння створенню психолого-педагогічних умов, необхідних для досягнення результатів навчання здобувачами освіти, ефективної роботи педагогічних працівників закладу освіти, сприяння всебічному особистісному розвитку здобувачів освіти, реалізації їхніх можливостей та захист психічного здоров’я під час навчання.
Трудова функція «Здійснення психологічної профілактики» реалізовувалася шляхом визначення актуальних напрямів і завдань психологічної профілактики з урахуванням аналізу соціально-психологічної ситуації у закладі освіти відповідно до особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії; планування, організації та визначення ключових показників ефективності психологічної профілактики відповідно до визначених потреб та цільової аудиторії; підбору та практичного застосовування інструментів (методів, методик, процедур), форм та змістовного наповнення відповідно до визначених потреб, особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії; оцінки ефективності психологічної профілактики відповідно до визначених завдань.
Зокрема, були проведені такі заходи:
- з питань попередження дезадаптації здобувачів освіти 1х, 5-х, 10-х класів;
- з питань попередження шкідливих звичок, девіантної та суїцидальної поведінки;
- з питань професійного вигорання;
- з питань попередження проявів насильства та булінгу;
- з попередження соціальнонебезпечних явищ (торгівлі людьми, гендерної та інших видів дискримінації) та ін.
Виконання трудової функції «Здійснення психологічної просвіти щодо психологічного благополуччя та психічного здоров’я» забезпечувалося шляхом визначення актуальних напрямів і завдань психологічної просвіти з урахуванням моніторингу та аналізу соціально-психологічної ситуації в гімназії відповідно до визначених завдань, потреб, особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії та здатності планувати, організовувати та визначати ключові показники ефективності психологічної просвіти відповідно до визначених завдань, потреб, особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії. У своїй діяльності вважаю важливим використання ефективних способів комунікації з цільовою аудиторією та доцільне обрання і застосування інструментів (методи, методики, процедури), форм та змістовного наповнення відповідно до визначених потреб та цільової групи для здійснення психологічної просвіти.
Зокрема, було підготовлено та проведено виступи, презентації, групові консультації, тренінги.
Особлива увага була приділена питанню психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.
В ході проведення заходів з психологічної просвіти використовувалися можливості сучасного медіапростору та медіа технологій.
Трудова функція «Здійснення психологічної діагностики» реалізовувалася шляхом організації процедури психологічної діагностики відповідно до особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії та актуального стану освітнього середовища у закладі. Досліджувалася потреба у проведенні, плануванні та організації процедури психологічної діагностики відповідно до особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії та актуального стану освітнього середовища. Визначалися особливості психічного розвитку в контексті здійснення освітньої діяльності відповідно до віку (пізнавальних процесів, поведінкових проявів та проявів рис особистості, мотивації, емоційних проявів, свідомості та самосвідомості тощо). Вказана функція реалізувалася через здатність обирати та практично застосовувати методи психологічної діагностики відповідно до визначених завдань, потреб та актуального стану освітнього середовища та інтерпретувати результати психодіагностики, робити висновки та прогнози, формувати та надавати рекомендації учасникам освітнього процесу.
Виконання трудової функції «Надання психологічної допомоги за запитом та/або відповідно до виявленої потреби в такій допомозі» забезпечувалося через проведення таких видів психологічної допомоги: психологічне консультування, психологічний супровід, психологічний тренінг, розвивальна діяльність в індивідуальній та груповій формах.
Психологічна допомога надавалася в ситуаціях інклюзивного навчання; булінгу; проявів насильства; професійного вигорання педагогічних працівників; порушення поведінки, психічного, особистісного розвитку; сприяння саморегуляції та саморозвитку особистості; адаптації до освітнього процесу; шкідливих звичок та залежностей; психологічних переживань та емоційних станів внаслідок надзвичайних подій, кризових ситуацій.
Зміст, вид та форма психологічної допомоги обиралися відповідно до ситуації, потреб, особливостей розвитку та вікових особливостей цільової аудиторії, з урахуванням чинників, що впливають на результат. У ситуаціях прояву насильства та булінгу здійснювалися дії відповідно до порядків реагування.
Особлива увага приділялася реалізації трудової функції «Співпраця з педагогічними працівниками щодо організації ефективної освітньої діяльності та співучасть у створенні, підтримці та розвитку психологічно безпечного освітнього середовища в закладі освіти». Розуміючи роль практичного психолога у створенні психологічно безпечного освітнього середовища у закладі, робота з даного напрямку набула особливого значення, вимагаючи знань з основ соціальної та професійної комунікації, технік ведення діалогу, роботи з конфліктами, моделей та стратегій співпраці та спілкування. Визначалися ризики для психологічної безпеки освітнього середовища та спільно з педагогічними працівниками закладу реалізовувалися алгоритми попередження та протидії таким ризикам відповідно до проведених досліджень та визначених потреб.
Було проведено анкетування серед учасників освітнього процесу щодо проявів насильства чи булінгу в класних колективах зокрема та закладі освіти загалом.
З метою попередження професійного та емоційного вигорання педагогічні працівники були ознайомлені із психолого-педагогічними умовами та методами ефективної освітньої діяльності, основами педагогічної психогігієни.
В міжатестаційний період здійснювалася співпраця з педагогічними працівниками з питань діяльності закладу освіти із забезпечення освітньої діяльності та освітнього процесу через участь у педагогічній раді, команді психолого-педагогічного супроводу, комісії з розгляду випадків булінгу, формуванні індивідуальної освітньої траєкторії, складанні індивідуальних програм розвитку та навчання.
Важливою є здатність встановлювати, підтримувати професійні контакти, співпрацювати з профільними фахівцями та професійними організаціями у сфері охорони здоров’я, соціального захисту, охорони правопорядку, представниками територіальної громади та іншими зацікавленими сторонами щодо виконання трудових функцій.
Трудова функція «Здійснення організаційно-методичної діяльності під час виконання трудових функцій» успішно здійснювалася завдяки наявності на робочому місці персонального комп’ютера (ноутбука) та доступу до мережі Інтернет. Розвинуті компетентності здатності до самоорганізації, планування та підготовки до здійснення трудових функцій, до документування трудової діяльності; наявність знань нормативно-правових вимог до діяльності практичного психолога в закладі освіти; основ менеджменту, тайм-менеджменту та планування трудової діяльності, основ проєктної діяльності; основ впровадження циклограм діяльності практичного психолога; правил власної психогігієни, причин, ознак, способів подолання, профілактики професійного та емоційного вигорання; нормативно-правових вимог до документування трудової діяльності практичного психолога в закладі освіти забезпечили виконання мною усіх трудових функцій відповідно до професійного стандарту за професією «Практичний психолог закладу освіти».
Реалізуючи трудову функцію «Здійснення власного професійного розвитку та самоосвіти», планую та реалізую індивідуальний професійний розвиток та самоосвіту відповідно до визначених власних актуальних потреб. Для цього використовую методи самооцінювання та критичної саморефлексії.
Навчальні курси підвищення кваліфікації, які я пройшла (загальна кількість яких становить 366 годин), були спрямовані на розвиток компетентностей, знань та умінь, які вказані у межах кожної трудової функції професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти».
Зокрема, у міжатестаційний період я підвищила кваліфікацію через курси, вебінари, семінари:
1. «Сторітеллінг як елемент розвитку творчості на уроках зарубіжної літератури», КУ «ЦПРПП» Стрийської міської ради, 4 год., АА № 608, 12.05.2023.
2. «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», 80 год., ГО «Прометеус», № a67f9bed17c846de9c78040b940821b, 26.05.2023.
3. «Учителі в курсі: базовий курс з розвитку цифрових навичок освітян», 30 год., ТОВ «EdEra», № b64c5b37-652e-4a71-b99f-3e209b4c7f5e, 12.06.2023.
4. «Перша психологічна допомога під час та після війни», 30 год., ТОВ «Ейчар Ю», № 86297130, 25.07.2023.
5. "Психосоціальна підтримка дітям", 10 год., Асоціація інноваційної та цифрової освіти, № 97386427, 28.09.2023.
6. "Практичні навички подолання стресу", 10 год., Асоціація інноваційної та цифрової освіти, № 76389394, 28.09.2023.
7. «Школа стійкості», 30 год., ТОВ «EdEra», № be9ab71d-5be8-4440-bb4b-dc22f85c7e0f, 02.10.2023.
8. «Діяльнісний підхід до навчання зарубіжної літератури в 5-6 класах нової української школи», 8 год., № AAФ-0185, ЛОІППО, 27.10.2023.
9. «Школи Кар’єрного Консультанта», 30 год., ТОВ «Ейчар Ю», № 12084230, 06.11.2023.
10. «Спільно до навчання: ефективна та безпечна освіта під час війни», 8 год., ГС «Освіторія», № О- 53573, 14.11.2023.
11. "Захист прав людей з інвалідністю", 30 год., ГО "Прометеус", № c5dabd7328fe48e1975a1313c2b00deb, 17.11.2023.
12. "Запобігання торгівлі людьми", 15 год., ТОВ "EdEra", № b989409a9bce4746b4b5e4ff81d417a1, 19.11.2023.
13. «Академічна доброчесність», 4 год., ТОВ «EdEra», № 3befe59eee0f43c3b2ca912aad86cea9, 24.12.2023.
14. "Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, в інтернеті та на телебаченні", 45 год., ГО "Прометеус", № 5106f98651594badae16f7c193331266, 13.03.2024.
15. "Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP", 30 год., Академія НСЗУ, № 2024-1196-1007201-431849, 22.03.2024.
16. «Захист дітей від сексуального насильства:формування навичок безпечної поведінки у дітей дошкільного віку», 2 год., МБО «Служба порятунку дітей», № 240873, 16.08.2024.
17. Вебінар «Базова психологічна допомога в умовах війни», ГО "Прометеус".
18. Семінар «Формування ненасильницьких методів спілкування, медіації та запровадження системної протидії булінгу в освітньому просторі», ЦПРПП.
19. Семінар «Ментальне здоров’я педагогів» ЦПРПП.
20. Квіз «Зроби крок і дорога з’явиться сама собою. Психологічні замальовки за участю Яремкович Н. Б.», ЦПРПП.
21. Семінар «Організаційно-методичні аспекти діяльності практичного психолога та соціального педагога в освітньому закладі» (стаж на посаді практичного психолога, соціального педагога 0 – 5 років ), ЦПРПП.
22. Тренінг «Превенція суїциду в громадах», ЦПРПП.
Впродовж трудової діяльності на посаді практичного психолога гімназії беру участь у заходах закладу освіти, зокрема:
- Акція «Стоп булінг».
- Акція «16 днів проти насильства».
- Виховна година «Все про СНІД».
- Інформаційно-просвітницька година «Безпека в мережі Інтернет».
- Інформаційно-просвітницький захід для 5-9, 11 класів «Булінг: визначення, ознаки, способи протидії».
- Засідання команди психолого-педагогічного супроводу учениці з ООП.
- Педагогічні ради.
Важливою складовою моєї роботи є участь у засіданнях професійної спільноти практичних психологів ЗЗСО.
Також вдалося налагодити взаємодію з ГО «Міжнародний медичний корпус (International Medical Corps)», представники психологічної служби якої проводять превентивні заняття з гімназистами на теми, які викликали у них потребу розширення знань.
Мала нагоду співпрацювати з юристами та психологами БФ "Рідні". Благодійний фонд вважає своєю місією подолання сирітства та розвиток інституту сім’ї і саме цей наратив був поширений серед учасників освітнього процесу.
Виступала із доповіддю з науково-методичної теми, над якою працюю на Загальноуніверситетській конференції «Компетентісна підготовка магістрів-практичних психологів» Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Використовую у професійній діяльності програми ІКТ: створюю навчальні презентації та слайди у Microsoft Office Power Point, текстові файли у Microsoft Office World, таблиці, діаграми, графіки у Microsoft Office Excel. Працюю із спеціальними додатками Zoom, Classroom, Learningapps, InShot, Сanva, Рadlet, Moodle, Viber, WhatsApp, Telegram.
Надалі в центрі своєї професійної діяльності ставлю дитину, а пріоритетними завданнями вважаю:
- збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я всіх учасників навчально-педагогічного процесу;
- сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і психосоціальному розвитку здобувачів освіти шляхом застосування та впровадження сучасних методів навчання та виховання ефективними ІКТ психолого-педагогічними технологіями;
- сприяння і забезпечення комфортного та безпечного освітнього простору;
- надання психологічної і соціально-педагогічної підтримки всім учасникам навчально-виховного процесу;
- стабілізація психоемоційних станів;
- психоедукація та популяризація сучасних психологічних знань;
- активне навчання всіх учасників освітнього процесу ефективним технікам, методам та формам психологічної самодопомоги.
Кінцевою метою діяльності є сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку та безпечному, комфортному формуванню індивідуальності дитини на кожному віковому етапі в умовах освітніх реформ та військової агресії рф проти українського народу.
Підготувала
практичний психолог Ланівської гімназії
Хінальська Христина Любомирівна
Атестація 2023
Позакласний захід.
Літературний вечір.
Позакласний захід
ФЕСТИВАЛЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ КАЗКИ
Проблемне питання
Хвилинка спілкування у 8 класі
«МОЇ ЖИТТЄВІ ЦІННОСТІ ТА ЇХ УТІЛЕННЯ В УЛЮБЛЕНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ГЕРОЯХ»
Відкритий урок, 8 клас, Сапфо
Відкритий урок, 9 клас, Дж. Байрон.
Сертефікати :
https://content.e-schools.info/lanivska-school/library/certificate-005752.pdf
https://content.e-schools.info/lanivska-school/library/certificate-005706.pdf
https://content.e-schools.info/lanivska-school/library/certificate-008126.pdf