З 20 по 24 листопада 2023р.
В Ланівському ліцеї був проведений
«Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності»
Виховна робота
У ліцеї склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.
Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.
Виховна система школи розроблена відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», Конвенції ООН про права дитини, Статуту школи.
Завдання виховної системи:
- Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.
- Сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.
- Розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання.
- Стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків.
- Створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів.
- Впроваджувати оптимальні методів, форм, засобів, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху
Для реалізації цих завдань розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичних об’єднань класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: національно-патріотичне, правове, морально-духовне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні свята, заходи, конкурси, міські та районні заходи. Виховна система ліцею базується на принципах, що визначають основні вимоги до процесу виховання особистості учня, до його змісту, організацій, форм, методів та прийомів.
Принципи виховної системи:
- принцип гуманізації і демократизації виховного процесу,
- принцип зв’язку виховання з реальним життям,
- виховання особистості в колективі в ході спільної діяльності,
- єдність вимог і поваги до особистості,
- послідовність, систематичність і єдність виховних впливів.
Виховна робота реалізується за такими напрямками:
- Виховання громадянської свідомості через учнівське самоврядування, формування активної життєвої позиції.
- Виховання правової культури та профілактика правопорушень.
- Фізичне виховання та пропаганда здорового та безпечного способу життя. Психологічна підтримка учнів та вихованців.
- Національно-патріотичне виховання.
- Еколого-натуралістичне виховання, краєзнавство.
- Моральне виховання.
- Родинне виховання.
- Художньо-естетичне виховання.
- Розвиток творчих здібностей учнів.
Система виховної роботи спрямована на створення умов для розвитку та самореалізації особистості кожного учня. Пошук сучасних шляхів і засобів виховання школярів здійснюється на засадах педагогіки творчості і становить одну із найактуальніших проблем освітнього процесу.
Результатом виховної діяльності закладу є створення сучасної моделі випускника – людини, готової до самоосвіти, самовизначення та самореалізації у дорослому житті.
Структура виховної роботи навчального закладу включає в себе і взаємодію школи з найближчим до неї середовищем на рівні сімей учнів: з батьками й особами, що їх замінюють, акцентуючи увагу на питаннях соціалізації дітей і молоді в тому чи іншому аспекті.
В умовах воєнної агресії російської федерації в Україні національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів щодо розвитку національної свідомості на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), формування в учнів почуття патріотизму, поваги до Конституції Законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи, готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. З метою реалізації цих завдань було проведено тематичну лінійку, присвячену пам’яті борця за незалежність України Левка Лук’яненка та години класного керівника «Герой України Левко Лук’яненко»; бесіди «Люблю тебе, моя Вітчизно»; вчитель історії Орешин О.І. організувала перегляд фільму «Війна – український рахунок»; проведено заходи до 82-тих роковин від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру: вчителька історії Орешин О.І. провела урок пам’яті, бібліотекар Костенко О.Д. організувала виставку фотоматеріалів; у рамках відзначення Дня захисника Вітчизни проведено урочисту академію «Їх подвиг звеличує молодь» та конкурс патріотичної пісні та поезії, перегляд та обговорення фільму «ОУН – УПА : війна на два фронти; з метою відзначення 103-0ї річниці утворення ЗУНР проведено тематичні уроки історії «ЗУНР. Шлях до незалежності» , організовано перегляд документальних відео, присвячених утворенню ЗУНР, бібліотекар Костенко О.Д. організувала книжкову виставку «ЗУНР – прояв історичного державотворення»; тиждень вшанування пам’яті жертв голодомору, у ході якого проведено акцію «Незабудка пам’яті» та вечір-реквієм, виховні години «Хлібові шану віддаймо» (кл. керівники); урочистий вечір, присвячений Революції гідності та Помаранчевій революції ; до Дня ЗСУ вчитель захисту України Сенько І.Д. та педагог-організатор Желіховська Н.С. провели спортивно-інтелектуальну гру, присвячену подвигам наших захисників; у рамках заходів з відзначення дня народження С. Бандери педагогом-організатором Левко Г.М. організовано перегляд фільмів, вчителька історії Орешин О.І. провела вікторину «Життєвий і революційний шлях С. Бандери»; класний керівник 7 класу Кірик І.І. – годину пам’яті «Герої не вмирають», присвячену Героям небесної Сотні; до 9 річниці окупації Криму під керівництвом педагог-організатора Левко Г.М. пройшла просвітницька година «Крим – відірвана Батьківщина», а також загальношкільна лінійка, присвячена пам’яті захисника України, односельця Івана Мартича; до Дня героїв вчителькою історії організовано круглий стіл «Герої сучасності». Рій «Побратими» у складі учнів 10 класу взяв участь у І етапі дитячо-юнацької військово-патріотисної гри «Сокіл»(Джура»).