Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

Сторінка практичного психолога

Дата: 14 жовтня о 11:03, Оновлено 8 листопада о 17:12
Автор: Конюх Н. І.

Покликання на ФБ - сторінку "Кабінет практичного психолога Ланівської Гімназії"

https://www.facebook.com/groups/216239714483998

Профілактичне заняття з учнями 4 класу про запобігання булінгу

Спільно вчилися розпізнавати булінг

Відрізняти булінг від конфлікту

Визначали 5 безпечних дорослих

Вивчили правило 3Р

Разом слухали дощ і пробували себе у різних ролях

Просвітницьке заняття "Що для мене означає мир..."

Створювали ескіз власної емблеми миру

Креативні, оригінальні та неймовірно щирі семикласники

Просвітницьке заняття із п'ятикласниками 

Разом проти булінгу

Інформаційно-просвітницька година з психологом "Безпека в мережі Інтернет"  для 7 класу.

Мегакруті позитивчики

Чергова зустріч ліцеїстів з представниками психологічної служби організації "International Medical Corps".

Тема заняття - превенція суїциду.

 Слухачі - учні 11 класу.

У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про довколишній світ. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.

Дев'ятикласники стали учасниками профілактичного тренінгу "Безпечний Інтернет". Ліцеїсти з'ясовували переваги і небезпеки мережі, ознаки інтернет-залежності та правила нетикету

Кожного дня у світі з’являються нові професії, які потребують високоякісних спеціалістів, креативного підходу до справи та супер свіжих знань в різних галузях.

Із дев'ятикласниками зробили висновок, що правильно обрати майбутню професію — це дуже важливо, а праця має приносити задоволення та гарний дохід.

Практичні поради для вибору професії

Склади список з декількох спеціальностей, які припали тобі до душі.

А тепер зробімо найцікавіше – дізнаємось більше про конкретну професію, обов’язки та можливості кар’єрного росту.

Як це зробити:

Поспілкуйся з представниками обраної професії. Досвідчені фахівці можуть розповісти цікаві подробиці з робочого життя, найважчі моменті та особливості праці.

Якщо є можливість, спробуй себе в обраній спеціальності. Проте не опускай руки, якщо з першого разу щось не вийшло, як треба.

Знайди декілька безкоштовних вебінарів, курсів. Високоякісні спеціалісти розповідають про професію, необхідні вміння.

Піди працювати асистентом та подивись на “внутрішню кухню” з місця подій.

Якщо тобі не сподобаласьобрана професія, подумай, як найшвидше можна перекваліфікуватись. Сьогодні достатньо пройти освітні курси тривалістю в кілька місяців.

"Найважча професія – бути людиною".

Хосе Марті

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти.

Що таке ментальне здоров’я

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Учні ліцею стали учасниками пізнавального тренінгу, проведеного психологами організації International Medical Corps. В рамках заняття ліцеїсти змогли поповнити скарбницю власних знань про ментальне здоров’я.


 

Учні 8, 9, 11 класів мали нагоду прослухати лекцію представників психологічної служби  Міжнародного медичного корпусу (International Medical Corps) на тему протидії насильству.

Зустріч організована за ініціативи учениці 9 класу Левко Наталії.

Ліцеїсти розширили знання про запобігання насиллю, а також з'ясували характерні особливості проявів протиправної поведінки.

В Україні за коротким телефонним номером 15-47 ЦІЛОДОБОВО та БЕЗКОШТОВНО діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей.

Заняття з елементами тренінгу "Ми - команда!", під час якого ліцеїсти змогли побувати в пустелі, спробувати себе в ролі скульпторівта фігур, відпрацювати вміння спритності та кмітливості

Вміння розмежовувати й ідентифікувати такі поняття як: «насильство», «жорстоке поводження», «булінг»,«ґендерно зумовлене насильство», «домашнє насильство» – є дуже важливим для дітей. Адже на різні форми насильства існують різні механізми реагування.

Тож, аби підвищити рівень знань з питань запобігання та протидії насильству та з метою надання допомоги та підтримки учасникам й учасницям освітнього процесу, для дев'ятикласників проведено тренінг "Попередження насильства та жорстокої поведінки".

Ліцеїсти мали змогу перетворитися на павуків, які плетуть павутину  добра. Побували і атомами, які спільно становлять силу та міцність. Адже в нашому житті немає місця для насильства.

P.S. спасибі випускникам за приємний візит

5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера, встановлений 1985 року резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з метою спонукати людей брати участь у діяльності задля економічного і соціального розвитку.

Витоки волонтерського руху сягають понад столітньої давнини, коли 1920 року під Страсбургом волонтери із Франції та Німеччини спільно працювали заради відновлення зруйнованих війною ферм у місцях найзапекліших боїв між німецькими та французькими військами. Згодом ініціативу волонтерства підхопили також в інших країнах, і на сьогодні у світі налічується понад 100 мільйонів волонтерів.

Україна — країна волонтерів, адже понад 80% українців у тій чи іншій формі взяли і продовжують брати участь у волонтерському русі.

Надзвичайного значення український волонтерський рух набув від початку збройної агресії російської федерації у 2014 році. Відтоді численні волонтери зосередили свою діяльність на допомозі постраждалим від військових дій на сході України — як тим, хто лишався у небезпечних районах, так і внутрішньо переміщеним особам.

Просвітницьке заняття допомогло учням 5 класу розширити знання про волонтерство. З'ясували, що п'ятикласники також активні учасники волонтерського руху. Сьогодні їхні сердечка б'ються в очікуванні переможного миру

Погожа жовтнева днина стала яскравою і на емоції для учнів Ланівського ліцею.

Ліцейні будні вдалося урізноманітнити завдяки Міжнародній благодійній організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» України. У рамках реалізації проєкту «Психологічна підтримка дітей із числа ВПО та дітей, які постраждали через війну, дітей, в яких батьки беруть участь у військових діях, з акцентом на подолання травми війни» фахівець-психолог п. Лариса провела серію занять з учнями на тему: «Психологічна стійкість, навички саморегуляції».

Учні мали можливість почерпнути чимало корисного із психологічних тренінгів. Ми засвоювали методики психологічної саморегуляції та способів релаксації; активно опрацьовували техніки самодопомоги під час стресу – дихальні та тілесні вправи, що допомагають заспокоїтися та зняти напругу; навички позитивного спілкування, вміння розуміти себе та інших; вчилися самостійно створювати середовище для емоційного розвантаження. Разом вчили цікаві терміни та їхню важливість у сучасному житті, ставили цілі та знаходили шляхи їхнього досягнення, співали, малювали, відкривалися для пізнання нового, щиро усміхалися та наповнювалися різнобарвними емоціями.

Дякуємо Міжнародній благодійній організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» України за таку можливість і відзначаємо важливість і ефективність таких занять.

Діти – головна наша цінність. Психологічна підтримка дітей у воєнний час надзвичайно важлива, адже дітям необхідно відчувати себе у безпеці.

У ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають, а тому, коли ви дізнались про цькування, не слід забувати про тих, хто ображає.

Отож спільно з п'ятикласниками підписали Угоду про протидію булінгу, адже ніколи не можна залишатися осторонь протиправних дій.

Як протидіяти булінгу?

Які види булінгу існують?

Як не стати жертвою цькування?

Що робити, якщо став свідком булінгу?

Як допомогти жертві знущань?

До яких наслідків призводить булінг?

На такі питання спільно із семикласниками шукали відповіді.

 Переслідування, знущання, погрози онлайн, образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи в навчанні. Тому разом з ліцеїстами 7 класу розвиваємо навички рівноправного спілкування з однолітками, вчимося розпізнавати ознаки дружнього й недружнього спілкування, протидіяти проявам агресії у своєму середовищі, захищати друзів від кривдників, звертатися по допомогу в критичних ситуаціях.

 Як результат - "Веселкове дерево щирості", на якому кожен пальчик - символ дружби, рівності, толерантності, творчості, миру...

Що ж таке булінг?

 Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

 В рамках днів протидії булінгу учні 4 класу взяли активну участь в обговоренні проблеми цькування. Разом шукали способи запобігання булінгу та шляхи вирішення конфліктів.

"Долоньки дружби" стали свідченням того, що усі члени шкільної спільноти мають дійти єдиної думки, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою і нетерпимість у школі є неприйнятними.

Міжнародний День миру, також офіційно відомий як Всесвітній день миру, є схваленим ООН святом, яке відзначається щорічно 21 вересня.

 Щоб відкрити цей день, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку дзвонять у Дзвін миру ООН. Дзвін відлитий з монет, пожертвуваних дітьми з усіх континентів, крім Африки, і був подарунком Японської асоціації ООН як «нагадування про людську ціну війни»; на його боці напис: «Хай живе абсолютний мир у всьому світі».

 Із давніх-давен символом миру вважався голуб. Щоб створити емблему миру, за допомогою звернулися до геніального іспанця, великого Пабло Пікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкову гілку. Голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір – символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення.

Незагойною раною болить Україні жорстока війна, розпочата жахливим тираном, тому для нас як ніколи особливим стало слово "МИР". Тож не залишилися осторонь цієї важливої дати і ліцеїсти.

 Флешмоб, пізнавальна бесіда, білі голуби на серці, малюнки наймолодших - і все заради того, щоб ще раз і ще раз почути таке бажане і довгоочікуване... МИР... І всі ми його обов'язково дочекаємося

Мандалотерапія – один з методів арт-терапії, у якому за допомогою циркулярних круглих зображень, створених у довільному порядку, діагностується та досліджується внутрішній світ особистості.

 Мандала як «магічне коло» ще в давнину носила сакральний зміст і використовувалася в буддизмі та іудаїзмі, як центричне коло, що виконувало функцію захисту храмів або ж їх оформлення. Також мандали, будучи символами Всесвіту і материнського лона, несуть в собі потужний енергетичний заряд.

 К. Г. Юнг порівнював мандалу з краплею людської крові, живою клітиною, аналізуючи яку, можна сказати, у якому стані перебуває людина та її емоційна сфера, тому кожен малюнок – це автопортрет особистості, яка зображує свій внутрішній світ через символи, кольори та форми.

 На релаксаційному занятті шестикласники спробували відтворити власне "Я" через гаму кольорів особистих мандал. Відпочили, розважилися, усміхнулися, відволіклися

Щороку 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам.

Ключова мета цієї міжнародної дати – підвищити обізнаність людей про значення самогубств як глобальної моральної проблеми та поліпшити знання про те, як можна запобігти суїциду.

 Превентивна бесіда з восьмикласниками допомогла їм розширити знання про причини та наслідки суїциду та розвинути вміння розпізнавати ознаки суїцидальної поведінки.

Характер - це компонент особистості, який має свою структуру, що в певний спосіб поєднує його риси.

Рис характеру багато і проявляються вони в різних життєвих ситуаціях .

 Ліцеїсти 9 класу з'ясували свої позитивні та негативні сторони на "Ярмарку рис характеру". Торги пройшли успішно  Кожен зміг "придбати" рису, якої йому бракує.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.